יישור שינייםכל המידע על טיפולי אורתודונטיה - RightSmile
יישור שיניים מחירים

יישור שיניים – מחירים

העומדים בפני יישור שיניים ואלו שמתלבטים בקשר לשיטות השונות, מתמקדים בין השאר בנושאי מחירים ועלויות. הוצאות הטיפול לרוב אינן כלולות בסל הבריאות (במיוחד כאשר המטופלים הם בוגרים). לכן, מחירים הם חלק מהשיקול הכללי בבחירת שיטת הטיפול, לצד שיקולים אסתטיים של המטופלים ושיקולים מקצועיים אותם בוחן האורתודנט.

כמה עולה יישור שיניים?

מחירי יישור השיניים נעים בין כמה אלפי שקלים לעשרים או עשרים וחמישה אלף ש"ח. חשוב לזכור כי מחירים אלו לא כוללים טיפולי שיניים שונים שלעתים יש לעשות טרם היישור. כמו כן, לעתים ביטוחי הבריאות עשויים להוזיל עלויות יישור שיניים וכדאי לבדוק את הנושא. המחיר הוא פונקציה של מספר גורמים. גורם אחד קשור לעלות החומרים של ההתקנים השונים. למשל, מחירים של חוטי ברזל לעומת גומיות שקופות בשיטות שמבוססות על סמכים (גשרים), או מחירים של סמכים העשויים חרסינה לעומת סמכים העשויים ברזל (גשר חיצוני) או סגסוגת שרובה זהב (יישור פנימי).

גורם שני קשור למיומנות נדרשת לטיפול. חלק משיטות יישור השיניים מצריכות מיומנות גבוהה ובהתאם גם מחירים גבוהים יותר. התקנים מסויימים נעשים במעבדות מיוחדות בהתאמה אישית, או מצריכים מהאורתודנט ידע מקצועי מיוחד, הכשרה ממוקדת ונסיון. גורם שלישי אשר משפיע על המחיר הינו משך הטיפול. לרוב, מחירים של טיפולי יישור ארוכים יהיו גבוהים יותר, כיוון שהטיפול יצריך יותר חומרים. בדרך כלל, טיפולים קצרים מתמקדים בבעיה נקודתית וניתנים לטיפול בעזרת כמות קטנה יותר של חומר בעוד טיפולים ארוכי טווח מחייבים שימוש ביותר חומרים אורתודנטיים. בבירור לגבי מחירי היישור כדאי להשוות בין השיטות השונות כדי לקבל מושג על ההוצאות.

מחירי השיטות השונות

ההחלטה להתחיל בטיפול כרוכה בהתלבטות שכוללת מספר משתנים שקשורים למחיר יישור שיניים כגון המלצה אישית, סוג הבעיה שהובילה לפנייה לטיפול האורתודנטי ועוד. לא תמיד המטופל יכול לקבוע בעצמו את השיטה האורתודנטית בה יטופל, אך בחלק גדול מהמקרים כן קיים טווח בחירה רחב כך שניתן לקחת בחשבון מחירים ועלויות שכרוכים בטיפול.

מבין כלל השיטות ליישור שיניים, גשר חיצוני נראה הוא הזול ביותר. מחירים של שיטה זו הם כמה אלפי שקלים, ובהשוואה להיקף הטיפול מדובר במחיר נמוך. שיטה זו מתאימה לבעיות נרחבות או נקודתיות בצמיחת שיניים לא תקינה ויכולה להמשך תקופה ארוכה או קצרה בהתאם לסוג הבעיה. בנקודה זו חשוב לציין כי מחירים נקבעים גם הם בהתאם לסוג הבעיה.

טיפול ליישור שיניים בעזרת גשר פנימי בלתי נראה כולל מחירים גבוהים יותר מאחר והוא מצריך מיומנות גבוהה והכשרה מיוחדת של האורתודנט ויצירת התקנים (סמכים וחוט) בהתאמה אישית. ציפוי חרסינה שנועד לסגירת רווחים בודדים בין שיניים גם הוא נחשב מעט יקר יותר. כלומר, ביחס להיקף הטיפול, מחירים של ציפוי חרסינה אינם זולים. פלטות שקופות שמשמשות למטרת יישור שיניים כרוכות בשליחת הטבעות השיניים למעבדה וייצור סדרת פלטות מותאמת אישית, ולכן טווחי מחירים בשיטה זו נוטים להיות גבוהים מהרגיל. גם שיטות מהירות שמשלבות ניתוח והתקן בלתי נראה נמצאות גבוה בטבלת ההוצאות, מחירים ועלויות של יישור שיניים.

חשוב לזכור שלא ניתן לבחור שיטה מבלי להחליט על תכנית טיפולית מותאמת אישית. בירור תיאורטי לגבי מחירי השיטות השונות הוא חסר טעם לפני התייעצות עם אורתודנט מוסמך שיתווה את תכנית הטיפול לאחר בדיקה אורתודנטית אישית מקיפה.

צור קשר